BAMA Teknoloji, kurulduğu ilk günden itibaren bir patent danışmanı ve  bir kalite danışmanı ile projelerini gerçekleştirmektedir. 

Şirket, bünyesinde sürekli yeni işler, yeni fikirler üretmeye devam etmektedir. Bu süreçler içerisinde, mevcut teknolojileri tanımak, hâlihazırda korunmakta olan fikirlerle çelişmemek ve özgün fikirleri koruma altına almak amacıyla, detaylı patent araştırması yapmak, her zaman için çok önemli bir rol oynamaktadır.

Firmaların hızlı büyümesinde patentli, özgün tasarımlı, katma değeri yüksek ürünlerin öneminin çok büyük olduğunu gören BAMA Teknoloji aynı zamanda fikir aşamasından ürün sertifikasyonuna kadar tüm süreçlerini ISO13485 standartlarında gerçekleştirmekte ve tüm tasarımlarında ilgili medikal standartları gözetmektedir.

Daha önce çalışılmış projelerle edinilmiş interdisipliner çalışma fırsatı, tıp doktorları ile birlikte çalışılması kaçınılmaz olan bu sahada firmamıza oldukça büyük bir beceri sağlamıştır. Gerek bilgi paylaşımını kolaylaştırmak, gerek olası sıkıntıları öngörebilmek, gerekse sadece sağlık kurumlarında bulunan laboratuvar ekipmanlarından faydalanabilmek için, bireysel ve kurumsal olarak edinmiş olduğumuz birikim, özellikle biyomekanik alanında oldukça umut vericidir.

Çalışmak istediğimiz alandaki kararlılığımız, hızlı karar almaya ve çalışmaya uygun yapımız ve yeni tasarımlara dair heyecanımızla geleceğe dair hedefimiz, Ar-Ge projelerimizi belirtilen şartları yerine getirecek şekilde tamamlayıp devamlılığını sağladıktan sonra, biyomekanik alanında sürekli yeni tasarımlar yapıp, özgün yöntemler ve makineler geliştiren bir şirket olarak devam etmektir.

YUKARI