BAMA Teknoloji robotik rehabilitasyon sistemleri geliştirmek amacıyla 2010 yılında Ankara’da kurulmuş bir Ar-Ge şirketidir.

Robot Yardımlı Yürüyüş Terapi Sistemi fikri ile yola çıkan BAMA Teknoloji, KOSGEB, TÜBİTAK ve Ankara Kalkınma Ajansı destekleri ile geliştirdiği yenilikçi ve öncü projeleri ile öne çıkan bir teknoloji şirketi haline gelmiştir. Firmamız; TÜBİTAK Başarı Hikayelerine konu olmuş ve Ekonomist Dergisi tarafından ülke genelinde “Teknokentlerden çıkan 15 Yıldız Şirket”ten biri olarak seçilmiştir. Sağlık teknolojileri alanında faaliyet göstermek ve yenilikçi mekatronik çözümler üretmek, ekibimize akademisyenler ve tıp doktorları ile interdisipliner çalışma fırsatı doğurmuştur. Bu doğrultuda Ankara Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Yürüyüş ve Hareket Analizi Laboratuvarı, ODTÜ Makine Mühendisliği Yürüyüş Analizi Laboratuvarı, Dokuz Eylül Üniversitesi ve alanında uzman bir çok akademisyenin desteği ile gerçekleştirilen faaliyetler Ar-Ge süreçlerimizin başarısında önemli rol oynamıştır. BAMA Teknoloji olarak öncelikli hedefimiz Türkiye ve Dünya için geliştirdiğimiz daha teknolojik, daha güvenli ve ekonomik ürünlerle engelli insanların tedaviye ve hayatlarını kolaylaştıran cihazlara ulaşılabilirliğini sağlamaktır. BAMA Teknoloji, öne çıkan ürünü Robogait® ile Türkiye’de robotik rehabilitasyon alanında ilk ve tek yerli üretici firmadır.

Yüzünü biyomedikal alanına dönmüş olan BAMA Teknoloji, hızla büyüyen genç ve dinamik kadrosu, yeni tasarımlara dair heyecan ve kararlılığı ile ürün yelpazesini hızla geliştirerek yoluna devam etmektedir.

YUKARI